Куќи за продажба

19 Листа
Станбена површина: 150 m²

Medulin – куќа 150 м2, земјиште 377 м2 – поглед кон морето – базен – 1,5 км од морето – централно греење

Приземје: голема дневна соба, тераса, кујна, спална соба, бања.

Кат: две спални, бања и тераса со поглед на морето.

опрема:радијаторско греење

Разно:внатрешен двор, тераса, паркинг простор, земјиште регистар

Станбена површина: 150 m² Големина на парцела: 377 m²
Станбена површина: 189 m²

Стара вила со базен се наоѓа во дестинација Мотовун (4 км). Вилата располага со четири спални соби, три бањи, гостин тоалет, кујна, трпезарија, дневна соба со камин и тераса со прекрасен поглед на Мотовун и природата на централната Истра. Градината е во близина на базенот на отворено огниште, кој се наоѓа под покриена тераса. Вилата располага со централно греење, клима уред во секоја соба, автоматски систем за наводнување и паркинг за неколку автомобили.
Куќата е целосно опремени со една убава, антички мебел, која е вклучена во цената.

опрема:клима уред, радијаторско греење, домофон

Разно:тераса, повеќе од два паркинг простори, катастар

Станбена површина: 189 m² Големина на парцела: 1 843 m² Изградено: 205
Станбена површина: 131 m²

Во јужниот дел на полуостровот Истра, 3 км од морето, 15 км од аеродромот, 7 км од АЦИ Марина продажба на нови камен вила со базен, изграден во Истарскиот стил користење автохтони Истарскиот камен и модерен arhiteturnih реши. Deblin ѕид е 60 см, во внатрешноста се користи премија материјали: прва класа керамика, подови и столарија, џакузи, итн Вилата нуди исклучителна удобност: претекување базен, подно греење и celtralno – гас, клима-уред, хај-тек опрема и безжичен интернет. Третман на отпадни води е органски – 90% од отпадните води може да се користи за техничка вода за наводнување на тревниците.Вилата располага со 3 спални, kopanico и тоалет на секој кат, дневна соба со камин, кујна и голема тераса. Градината има avtohtonono вегетација која автоматски залив, скара и многу повеќе паркинг места.

опрема:клима уред, радијаторско греење, телефон

Разно:двор, балкон, тераса, чардак, паркинг простор, земјиште регистар

Станбена површина: 131 m² Големина на парцела: 554 m² Изградено: 2012
Станбена површина: 156 m²

Куќа со базен и спектакуларни погледи на маслинови градини и лозја. Куќата се наоѓа на само 5 минути пешачење од центарот на малото Истарскиот село, 1 км од големи ресторани, 1,5 од познати производители Истарскиот вино и 16 км од морето (Umag). Се состои од две нивоа. Во приземјето се состои од влезниот хол, кујна, трпезарија, дневна соба со камин, голем покриена тераса, спална соба со бања, тоалет гости и простор за складирање.Кат има една спална соба со бања и балкон.Куќата, исто така има аларм систем, отворен камин, базен 32 м2 и паркинг за неколку автомобили, која е покриена со дрвена пергола.

опрема: клима уред, домофон, аларм

Разно: повеќе од два паркинг простори, катастар

Станбена површина: 156 m² Големина на парцела: 830 m² Изградено: 2009
Станбена површина: 121 m²

Во јужниот дел на полуостровот Истра, 3 км од морето, 15 км од аеродромот, 7 км од АЦИ Марина продажба на нови камен вила со базен, изграден во Истарскиот стил користење автохтони Истарскиот камен и модерен arhiteturnih реши. Deblin ѕид е 60 см, во внатрешноста се користи премија материјали: прва класа керамика, подови и столарија, џакузи, итн Вилата нуди исклучителна удобност: претекување базен, подно греење и celtralno – гас, клима-уред, хај-тек опрема и безжичен интернет. Третман на отпадни води е органски – 90% од отпадните води може да се користи за техничка вода за наводнување на тревниците.Вилата располага со 3 спални, kopanico и тоалет на секој кат, дневна соба со камин, кујна и голема тераса. Градината има avtohtonono вегетација која автоматски залив, скара и многу повеќе паркинг места.

опрема: клима уред, радијаторско греење, телефон
Разно: двор, балкон, тераса, чардак, паркинг простор, земјиште регистар

 

Станбена површина: 121 m² Големина на парцела: 459 m² Изградено: 2012
Станбена површина: 114 m²

Првиот ред на морето – Куќата има вкупно 114 м2 + 16 м2 тераса. Куќата располага со три спални, кујна, дневна соба, две купатила, канцелариски простор, отворено туш, котлара, соба за багаж и тераса. Пред куќата има четири места за паркирање. Греење и климатизација. Од центарот на Новиград е 4 километри.

опрема:клима уред, домофон

Разно:тераса, повеќе од два паркинг простори, катастар

Станбена површина: 114 m² Големина на парцела: 550 m² Изградено: 2006
Станбена површина: 300 m²

100 метри од плажа – поглед на море – три големи апартмани – масло за централно греење – климатизирани

Во приземјето од 100 м2 (регистрирани како деловна просторија) – салон, кујна, дневна соба, 2 спални, бања, тоалет, голем покриена тераса

1-ви кат стан 100 м2, сала, кујна, дневна соба, 3 спални, бања, тоалет, тераса со поглед кон морето

опрема:клима уред, радијаторско греење, домофон, телефон

Разно:двор, балкон, тераса, подрум, паркинг простор, повеќе места за паркирање, катастар

Станбена површина: 300 m² Големина на парцела: 460 m² Изградено: 1999
Број на соби: 3

Се продава дуќан-куќа во турска чаршија, на 3 нивоа, подрум 19м2,приземје-дуќан 19м2 и 1кат од 19м2,со чиста документација.Потребно реновирање.Веднаш вселив.Топ конкурентна цена.
За живеалиштето: Паркинг простор / Гаража, Шпорет / Камин, Нова градба, Самостојна куќа, Реновиран, Наместен


Satilik ev turk sarsida tam bir klise altinda Sv.Spas. uc duzeyi,bodrum19m2.ve alt yeri 19m2 ve 1 kat 19m2.Alt yeri dukan aydilnik yerle orunebilecek bir goruntu var . Tapu taraftan tumu temiz hicbir sorun yok ve hemen serbest alinabilir durumdadir .Sadece restorasyon ereklidir.Fiyat alasmaya gore.

Број на соби: 3
Број на соби: 10

Се продава нова куќа 220м2 со 500м двор, над Охрид во местото Рамне, во иста линија со Велестово само поблиску, на 2.6км од автобуската станица во Охрид, прекрасен поглед на езерото и залезот на сонцето, западна диспозиција,сончева страна. Куќата е на неколку нивоа, приземје 87м2, со кујна трпезарија и дневна и купатило,тераси, второто ниво е со три спални и купатило, и на поткровјето има уште една соба од 24м2.Цена по договор.

Број на соби: 10