Куќи за продажба

10 Листа
Станбена површина: 166 m²
Вила со базен која се наоѓа во тивкa okoлина и мирно опкружување, со поглед на море и на оддалеченост од 18 километри од Бује. Куќата располага на приземјето со кујна, дневна соба, трпезарија, тоалет, спална соба со бања, котлара и голема тераса.Додека на првиот кат се три спални, две бањи и голема тераса. Секоја соба има своја климатизација ладење-греење. Овој објект е во одлична состојба и може да се издава во текот на годината.
опрема: клима уред, домофон, телефон, кабловска интернет
Разно: тераса, повеќе од два паркинг места, имотен лист.
Станбена површина: 166 m² Големина на парцела: 407 m² Изградено: 2001
Станбена површина: 140 m²

Околината Labin – куќа со базен и прекрасен поглед на морето. Завршување на изградбата до крајот на годината. Куќата има приземје: кујна со дневна соба, бања, соба за багаж и голема тераса со поглед на море. На првиот кат се три спални, две бањи и голема тераса со поглед на море. Греење и ладење со клима уред.

опрема: клима уред

Разно: внатрешен двор, тераса, чардак, подрум, земјишниот регистар

Станбена површина: 140 m² Големина на парцела: 500 m² Изградено: 2014
Станбена површина: 242 m²

Продажбата се атрактивни имот со вила и маслинови градини

Во близина Pula – Истра, Хрватска – од спротивната страна на Националниот парк Бриони

Големина на недвижен имот: земјиште 3165 м2 вила 200 м2, тераса 88 м2 + 12m2 и две медитерански тераса од 110 м2, маслинки со 55 маслинови дрва – старите плантажи е 25 години.

Растојание: Одалеченост од брегот на 50 метри, Марина 350 метри, аеродром 12 километри, Националниот парк Бриони 3 км, Пула 12 км, Венеција (Италија) 127 км. Одлично патниот, воздушниот и поморскиот врски обезбеди пристап до сите европски главни градови во неколку часа.

Имотот карактеристики:

  • Имотот се наоѓа во живописното Истарскиот Peroju село, основана во 1657. Местото е единствена по тоа што имотот се наоѓа на тивко место во идилична залив, а во исто време не е далеку од убава Националниот парк Бриони: www.brijuni.hr
  • Новиот објект со извонредна 22-годишниот шумичката на маслинови дрва во организираниот средина Медитеранот.
  • Се наоѓа во мир и тишина на убавото Истарскиот Залив.
  • На имотот има сопствен паркинг и две патеката до вилата.
  • Земјиштето е во еден сончев позиција, туку со својот razigbanostjo топли денови нуди пријатна сенка.
  • Имотот е бесплатно на товари, кои се регистрирани во катастарот на земјиштето и ги има сите дозволи, исто така, има свој број куќата и регулирани комунални услуги (вода, струја, …).

Можности за понатамошно: Веќе изградена вилата дава неограничени можности одлична дистрибуција на внатрешни простори и извршувањето на три одделни покриви двор.Тоа е исто така одличен сончево локација совршен за базен и wiropoolov вашиот вкус во лично избрани агол на оваа исклучителна сопственост. Јужната страна која сама по себе укажува на летото павилјон на неколку метри од брегот.

Објектот е завршен и се продава во фаза која му овозможува на новиот сопственик на имотот, додава личен допир со еден допир на неговиот стил на живот. Изградба состојба на објектот овозможува извршување на станбени простории и монтажа на опрема според нивните сопствени преференции и вкусови.

Станбена површина: 242 m² Големина на парцела: 3165 m² Изградено: 2015
Станбена површина: 150 m²

Medulin – куќа 150 м2, земјиште 377 м2 – поглед кон морето – базен – 1,5 км од морето – централно греење

Приземје: голема дневна соба, тераса, кујна, спална соба, бања.

Кат: две спални, бања и тераса со поглед на морето.

опрема:радијаторско греење

Разно:внатрешен двор, тераса, паркинг простор, земјиште регистар

Станбена површина: 150 m² Големина на парцела: 377 m²
Станбена површина: 189 m²

Стара вила со базен се наоѓа во дестинација Мотовун (4 км). Вилата располага со четири спални соби, три бањи, гостин тоалет, кујна, трпезарија, дневна соба со камин и тераса со прекрасен поглед на Мотовун и природата на централната Истра. Градината е во близина на базенот на отворено огниште, кој се наоѓа под покриена тераса. Вилата располага со централно греење, клима уред во секоја соба, автоматски систем за наводнување и паркинг за неколку автомобили.
Куќата е целосно опремени со една убава, антички мебел, која е вклучена во цената.

опрема:клима уред, радијаторско греење, домофон

Разно:тераса, повеќе од два паркинг простори, катастар

Станбена површина: 189 m² Големина на парцела: 1 843 m² Изградено: 205
Станбена површина: 131 m²

Во јужниот дел на полуостровот Истра, 3 км од морето, 15 км од аеродромот, 7 км од АЦИ Марина продажба на нови камен вила со базен, изграден во Истарскиот стил користење автохтони Истарскиот камен и модерен arhiteturnih реши. Deblin ѕид е 60 см, во внатрешноста се користи премија материјали: прва класа керамика, подови и столарија, џакузи, итн Вилата нуди исклучителна удобност: претекување базен, подно греење и celtralno – гас, клима-уред, хај-тек опрема и безжичен интернет. Третман на отпадни води е органски – 90% од отпадните води може да се користи за техничка вода за наводнување на тревниците.Вилата располага со 3 спални, kopanico и тоалет на секој кат, дневна соба со камин, кујна и голема тераса. Градината има avtohtonono вегетација која автоматски залив, скара и многу повеќе паркинг места.

опрема:клима уред, радијаторско греење, телефон

Разно:двор, балкон, тераса, чардак, паркинг простор, земјиште регистар

Станбена површина: 131 m² Големина на парцела: 554 m² Изградено: 2012
Станбена површина: 156 m²

Куќа со базен и спектакуларни погледи на маслинови градини и лозја. Куќата се наоѓа на само 5 минути пешачење од центарот на малото Истарскиот село, 1 км од големи ресторани, 1,5 од познати производители Истарскиот вино и 16 км од морето (Umag). Се состои од две нивоа. Во приземјето се состои од влезниот хол, кујна, трпезарија, дневна соба со камин, голем покриена тераса, спална соба со бања, тоалет гости и простор за складирање.Кат има една спална соба со бања и балкон.Куќата, исто така има аларм систем, отворен камин, базен 32 м2 и паркинг за неколку автомобили, која е покриена со дрвена пергола.

опрема: клима уред, домофон, аларм

Разно: повеќе од два паркинг простори, катастар

Станбена површина: 156 m² Големина на парцела: 830 m² Изградено: 2009
Станбена површина: 121 m²

Во јужниот дел на полуостровот Истра, 3 км од морето, 15 км од аеродромот, 7 км од АЦИ Марина продажба на нови камен вила со базен, изграден во Истарскиот стил користење автохтони Истарскиот камен и модерен arhiteturnih реши. Deblin ѕид е 60 см, во внатрешноста се користи премија материјали: прва класа керамика, подови и столарија, џакузи, итн Вилата нуди исклучителна удобност: претекување базен, подно греење и celtralno – гас, клима-уред, хај-тек опрема и безжичен интернет. Третман на отпадни води е органски – 90% од отпадните води може да се користи за техничка вода за наводнување на тревниците.Вилата располага со 3 спални, kopanico и тоалет на секој кат, дневна соба со камин, кујна и голема тераса. Градината има avtohtonono вегетација која автоматски залив, скара и многу повеќе паркинг места.

опрема: клима уред, радијаторско греење, телефон
Разно: двор, балкон, тераса, чардак, паркинг простор, земјиште регистар

 

Станбена површина: 121 m² Големина на парцела: 459 m² Изградено: 2012
Станбена површина: 114 m²

Првиот ред на морето – Куќата има вкупно 114 м2 + 16 м2 тераса. Куќата располага со три спални, кујна, дневна соба, две купатила, канцелариски простор, отворено туш, котлара, соба за багаж и тераса. Пред куќата има четири места за паркирање. Греење и климатизација. Од центарот на Новиград е 4 километри.

опрема:клима уред, домофон

Разно:тераса, повеќе од два паркинг простори, катастар

Станбена површина: 114 m² Големина на парцела: 550 m² Изградено: 2006
Станбена површина: 300 m²

100 метри од плажа – поглед на море – три големи апартмани – масло за централно греење – климатизирани

Во приземјето од 100 м2 (регистрирани како деловна просторија) – салон, кујна, дневна соба, 2 спални, бања, тоалет, голем покриена тераса

1-ви кат стан 100 м2, сала, кујна, дневна соба, 3 спални, бања, тоалет, тераса со поглед кон морето

опрема:клима уред, радијаторско греење, домофон, телефон

Разно:двор, балкон, тераса, подрум, паркинг простор, повеќе места за паркирање, катастар

Станбена површина: 300 m² Големина на парцела: 460 m² Изградено: 1999