Куќи за издавање

21 Листа
Број на соби: 2 Станбена површина: 48 m²

Се издава убав нов стан 48м2, со една спална, во мала зграда на 2кат од 2ката, во близина на студентскиот Гоце Делчев и во близина на Рамстор. Комплет опремена кујна со трпезарија и тераса која е застаклена, дневна,купатило и спална. Веднаш вселив.

Број на соби: 2 Станбена површина: 48 m²
Број на соби: 4 Станбена површина: 113 m²

Издавамe празен деловен канцелариски простор 113м2 во деловна зграда-куќа во Центар, во близина на Католичка црква.Просторот има употребна дозвола, заведен e како деловен во имотниот лист. Просторот е на 1 кат има 4 канцеларии, едната е конференциска, кујна и купатило. Ориентацијата е кон исток , југ и запад и има два влеза. Сите канцеларии се климатизирани со инвертори, инсталирана компјутерска и телефонска мрежа и оптички кабел на Македонски Телеком.Греењето е на струја со инвертори и панели. Зградата е на главна улица, на крстосница, има одличен простор за надворешна реклама, има сопствен паркинг и гаражи ,централен аларм на влезна врата во објектот и договор со фирма за обезбедување .
Просторот е слободен од 15мај,2020год.
Цената е 550 евра месечно.

Број на соби: 4 Станбена површина: 113 m²
Број на соби: 4 Станбена површина: 110 m²

Се издава кат од куќа во Црниче со површина од 110м2со три спални наместен комлет со убав поглед и обезбеден паркинг простор.
Цена 350 евра

Број на соби: 4 Станбена површина: 110 m²
Број на соби: 6 Станбена површина: 280 m²

Се издава куќа во Тафталиџе 2, 280м2 на 2 нивоа,сутерен, приземје и кат, со двор 300м2, голем салон со камин, наместена кујна,со 4 спални, 3 купатила,гледа на сите 4 страни, со балкони во секоја соба, и уреден двор.Вселива веднаш.Идеална за деловен простор, фирма, или за живеење на фамилија. Само за сериозни клиенти и за издавање на подолг период.

Број на соби: 6 Станбена површина: 280 m²
Број на соби: 4 Станбена површина: 90 m²

Се издава солиден кат во Козле, 90м2 на две нивоа, комплетно опремен, и веднаш вселив, со пристојна цена, убава тераса и дворче, паркинг простор и гаража. Мирно опкружение. Веднаѓ вселив.

Број на соби: 4 Станбена површина: 90 m²
Број на соби: 6 Станбена површина: 250 m²

Се издава убава куќа со уреден двор на плац од 2000м2, куката е околу 250м2.Направена е со сите битни елементи со камин и салон за релаксација,тераси кои се со отворен поглед кон дворот кој е уреден како градина со разлицен вид на зимзелени садници.
Приземје: дневна, кујна, гостински тоалет, спална, купатило, гардеробер, утилитy- сушара, ходник за во гараза и плакари
Спрат: дневна, кујна, тераса, 2 спални, купатило.Идеална мозност за пар или фамилија да одмараат опкрузени со природа по напорниот ден.
Гараза и патека до самата кукја,Се е оградено со зелезна ограда.Ударна цена од 700еур.

Број на соби: 6 Станбена површина: 250 m² Големина на парцела: 2000 m²
Број на соби: 3 Станбена површина: 100 m²

Се издава прекрасен кат од куќа во Трнодол .Катот е со површина од 100м2 со две спални
наместен комплет со нов мебел.
Цена 500 евра

Број на соби: 3 Станбена површина: 100 m²
Број на соби: 4 Станбена површина: 130 m²

Се издава прекрасен опремен кат од куќа на Водно во близина на амбасади.Катот е со површина од 130м2 на приземје со прекрасно уреден двор.Располага со 3 спални соби од кои едната спална е со сопствено купатило, има камин и две паркинг места.

Број на соби: 4 Станбена површина: 130 m²
Број на соби: 5 Станбена површина: 270 m²

07Се издава прекрасна куќа во Црниче.
Куќата е со површина од 270м2 и располага со два оделни катови или станови, сите страни од куќата имаат тераси и од западна и од источна страна. На првиот кат има кујна трпезарија и дневна и 2 спални и купатило, со големи тераси кои може да се користат за ручавање и кафе паузи. Вториот кат има 2 спални, кујна трпезарија и дневна со тераса, купатило. Дворот е хортикултурално уреден со трева и цвеќе и дрвца,околу 300м2.. Гаражен простор за 2 до 3 возила.
Цена 900 евра. Веднаш вселива.

За живеалиштето: Балкон / Тераса, Шпорет / Камин, Лифт, Паркинг простор / Гаража, Наместен, Подрум, Интерфон

Број на соби: 5 Станбена површина: 270 m²
Број на соби: 8 Бањи: 4 Станбена површина: 475 m²

Се издава прекрасна куќа 475м2 ,приземје+ 2 ката +сутерен, и гаража посебна, и 2 паркинг места позади куќата. Плацот е 400м2 со уреден двор.Сутеренот е со посебен влез од надвор и поврзан со внатрешниот дел.Високо приземје со антре, кујна и трпезарија, дневна,3спални,по 2 тераси на секој кат.Првиот кат е 120м2,4 спални, 1 со купатило со џакузи, другите 2 спални со купатила со када.2кат е со мала кујна со трпезарија,купатило со туш и 80м2 отворен простор – апартман+20м2 голема тераса. Може да се издава празна за странски и дипломатски претставништва или за живеење. Цена по договор.Слободна од 1мај,2016.

Број на соби: 8 Бањи: 4 Станбена површина: 475 m² Големина на парцела: 400 m² Тераса: 4 m² Паркинг: 2