Куќи за продажба

19 Листа
Број на соби: 5 Станбена површина: 360 m²

Се продава атрактивен плац со куќа, на ударна локација, на главна улица Козле, после бензиската ,340м2 погоден за инвеститор за мала зграда.До неа веќе е изградена зградичка,страната каде што беше лепенка.Цена екстра поволна,може и компензација.На плацот моментално има куќа од 360м2,и двор 220м2.

Број на соби: 5 Станбена површина: 360 m² Големина на парцела: 580 m²
Број на соби: 4 Станбена површина: 280 m²

Се продава деловен објект-куќа со ресторан во приземниот дел,од 100м2, внатрешен(прима околу 70 луѓе
) и надворешен дел тераса 80м2 (за околу 50 луѓе), комплетно наместен, и 1кат од 100м2,на кој се наоѓаат 3 спални,секоја од нив со засебно купатило.
Оддалечен е 40 м од плоштадот во Берово.

Број на соби: 4 Станбена површина: 280 m²
Број на соби: 3 Станбена површина: 60 m²

Се продава барака 60м2,на плац 230м2, идеално за семејна куќа А1 маркица,пр+1+пот.Локациски е позади бензиската Макпетрол, има преден и заден двор,а преку задниот влез се стигнува со кола. Чиста документација и само еден сопственик. Веднаш вселиво.т.е расположиво за градба.

Број на соби: 3 Станбена површина: 60 m² Големина на парцела: 230 m²
Број на соби: 7 Станбена површина: 300 m²

Куќата е во новиот дел, веднаш до германската резиденција. Површина 300 м2, сутерен + приземје + поткровје, двор 500 м2. Куќата има 1 голема (master) спална со вграден плакар и сопствена бања со џакузи, 3 обични спални, работна соба, дневна соба, салон, две кујни, 3 (4) купатила, перална и утилити, остава. Салонот е 70 квадрати со галерија (висок плафон). Куќата има една голема тераса и голем трем. Дворот е целосно уреден. Греењето е решено со сопствено парно на струја, а дополнително има камин, печка и клима уреди.Веднаш вселива.

Број на соби: 7 Станбена површина: 300 m²
Број на соби: 4 Станбена површина: 375 m²

Агенција Сонце продава атрактивен плац со куќа, на ударна локација, на главна улица Козле, после бензиската поголе,375м2 плац и кука од 249м2 од кој 61м2 долен дел ,91м2горен дел и 91м2 поткровје кое е карабина. Куѓата од едната страна е лепенка Цена екстра поволна,.

Број на соби: 4 Станбена површина: 375 m²
Број на соби: 4 Станбена површина: 135 m²

Агенција Сонце продава барака во Ченто во близина на Велково Меанче .Бараката не е лепенка единечна е со површина од 135м2 направена е со два влеза едниот дел има две спални дневна кујна тоалет а другиот дел е со една спална дневна , кујна и тоалет со двор од 350м2
Цена 86.000,00 евра

Број на соби: 4 Станбена површина: 135 m²
Станбена површина: 200 m²

Се продава викенд куќа во најубавиот дел на Долна Матка, од главниот пат 2ред кукји.Куќата е 200м2 и е на 2 спрата.Прекрасен отворен поглед во зеленило и на целиот кањон Матка. Прв спрат е дневна соба , кујна , купатило и тераса.Втор спрат има 3 спални , купатило и две тераси.Исто така има подрум , летна кујна и доградба (гаража) за дрва.Целата површина (двор) е 1600м2.Има целосна документација.Цената е преговорлива , а може и компензација за стан во Скопје.

Станбена површина: 200 m² Големина на парцела: 1600 m²
Станбена површина: 166 m²
Вила со базен која се наоѓа во тивкa okoлина и мирно опкружување, со поглед на море и на оддалеченост од 18 километри од Бује. Куќата располага на приземјето со кујна, дневна соба, трпезарија, тоалет, спална соба со бања, котлара и голема тераса.Додека на првиот кат се три спални, две бањи и голема тераса. Секоја соба има своја климатизација ладење-греење. Овој објект е во одлична состојба и може да се издава во текот на годината.
опрема: клима уред, домофон, телефон, кабловска интернет
Разно: тераса, повеќе од два паркинг места, имотен лист.
Станбена површина: 166 m² Големина на парцела: 407 m² Изградено: 2001
Станбена површина: 140 m²

Околината Labin – куќа со базен и прекрасен поглед на морето. Завршување на изградбата до крајот на годината. Куќата има приземје: кујна со дневна соба, бања, соба за багаж и голема тераса со поглед на море. На првиот кат се три спални, две бањи и голема тераса со поглед на море. Греење и ладење со клима уред.

опрема: клима уред

Разно: внатрешен двор, тераса, чардак, подрум, земјишниот регистар

Станбена површина: 140 m² Големина на парцела: 500 m² Изградено: 2014
Станбена површина: 242 m²

Продажбата се атрактивни имот со вила и маслинови градини

Во близина Pula – Истра, Хрватска – од спротивната страна на Националниот парк Бриони

Големина на недвижен имот: земјиште 3165 м2 вила 200 м2, тераса 88 м2 + 12m2 и две медитерански тераса од 110 м2, маслинки со 55 маслинови дрва – старите плантажи е 25 години.

Растојание: Одалеченост од брегот на 50 метри, Марина 350 метри, аеродром 12 километри, Националниот парк Бриони 3 км, Пула 12 км, Венеција (Италија) 127 км. Одлично патниот, воздушниот и поморскиот врски обезбеди пристап до сите европски главни градови во неколку часа.

Имотот карактеристики:

  • Имотот се наоѓа во живописното Истарскиот Peroju село, основана во 1657. Местото е единствена по тоа што имотот се наоѓа на тивко место во идилична залив, а во исто време не е далеку од убава Националниот парк Бриони: www.brijuni.hr
  • Новиот објект со извонредна 22-годишниот шумичката на маслинови дрва во организираниот средина Медитеранот.
  • Се наоѓа во мир и тишина на убавото Истарскиот Залив.
  • На имотот има сопствен паркинг и две патеката до вилата.
  • Земјиштето е во еден сончев позиција, туку со својот razigbanostjo топли денови нуди пријатна сенка.
  • Имотот е бесплатно на товари, кои се регистрирани во катастарот на земјиштето и ги има сите дозволи, исто така, има свој број куќата и регулирани комунални услуги (вода, струја, …).

Можности за понатамошно: Веќе изградена вилата дава неограничени можности одлична дистрибуција на внатрешни простори и извршувањето на три одделни покриви двор.Тоа е исто така одличен сончево локација совршен за базен и wiropoolov вашиот вкус во лично избрани агол на оваа исклучителна сопственост. Јужната страна која сама по себе укажува на летото павилјон на неколку метри од брегот.

Објектот е завршен и се продава во фаза која му овозможува на новиот сопственик на имотот, додава личен допир со еден допир на неговиот стил на живот. Изградба состојба на објектот овозможува извршување на станбени простории и монтажа на опрема според нивните сопствени преференции и вкусови.

Станбена површина: 242 m² Големина на парцела: 3165 m² Изградено: 2015